EURO USD UAH
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 09:00–18:00

Сб.-Нд.: 09:00–18:00

0
Мій кошик

Екзистенційна психотерапія

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Екзистенційна психотерапія: книги для тих, хто шукає сенс життя

Екзистенційна психотерапія – це напрямок у психотерапії, який фокусується на пошуку сенсу життя та автентичному існуванні людини. На відміну від інших підходів, вона не прагне коригувати внутрішній світ чи лікувати людину, а скоріше допомагає їй прийняти відповідальність за своє життя та зробити усвідомлений вибір.

Екзистенціальна психотерапія розробляє такі фундаментальні питання людського існування, як сенс життя, свобода, смерть та ізоляція, базуючись на філософських ідеях Зігмунда Фройда, Фрідріха Ніцше, Жана-Поля Сартра та Віктора Франкла.

Центральні концепції екзистенційної психотерапії включають усвідомлення особистої свободи вибору та значущості свого життя, відповідальності за власні рішення, пошук сенсу існування, а також усвідомлення безсилля та обмеженості перед проблемами смерті та самотності. У рамках цієї парадигми психотерапевт прагне актуалізації потенціалу людини та надання допомоги у пошуку значущих життєвих цілей.

У яких випадках може бути ефективною екзистенційна психотерапія:

  1. Переживання екзистенційної кризи: втрата сенсу життя, страх смерті, самотність, почуття ізоляції.

  2. Проблеми прийняття рішень: складнощі у виборі життєвого шляху, кар'єри, партнера.

  3. Проблеми з самооцінкою: невпевненість у собі, низька самооцінка, почуття неповноцінності.

  4. Тривога, депресія, апатія: емоційні проблеми, що заважають жити повним життям.

  5. Складнощі у відносинах: проблеми з комунікацією, конфлікти, почуття провини, образи.

Історія появи екзистенціальної психотерапії

Екзистенціальна психотерапія зародилася у XX столітті на стику ідей екзистенціалістської філософії та психології. Коли багато філософів та психотерапевтів почали звертатися до фундаментальних питань людського існування, знадобилася нова теорія, що поєднує різні аспекти розуміння людського існування.

Екзистенційна психотерапія як окрема терапевтична парадигма почала формуватися завдяки роботам таких видатних психотерапевтів та філософів, як Віктор Франкл, Роло Мей, Ірвін Ялом та Р. Дж. Ланге:

  1. Віктор Франкл – автор концепції логотерапії, яка передбачає, що основним прагненням людини є пошук сенсу життя. Франкл розвивав ідею, що здатність знаходити сенс у стражданнях та викликах допомагає долати психологічні кризи.

  2. Роло Мей – у своїх роботах акцентував на тому, як людське існування визначається почуттям занепокоєння та прагненням до самореалізації. Він запропонував поняття «смертельного стресу», який наголошує на значущості прийняття своєї долі та відповідальності за свої рішення.

  3. Ірвін Ялом – відомий своїми роботами з терапевтичної практики, заснованої на принципах екзистенційної філософії. Він підкреслював важливість усвідомлення власної смертності та використання цього усвідомлення у процесі лікування.

  4. Р. Дж. Ланге – запропонував модель «чотирьох вимірів», що включає фізіологічні, сенсомоторні, когнітивні та екзистенційні аспекти людського досвіду, що допомогло інтегрувати філософські концепції у психотерапевтичну практику.

Вперше екзистенційна психотерапія була застосована на практиці німецькими психіатрами Карлом Ясперсом та Людвігом Бінсвангером. Ясперс цікавився екзистенційними кризами, а Бінсвангер створив метод екзистенційного аналізу, що фокусується на суб'єктивному досвіді людини.

Екзистенційна психотерапія є глибоким та багатогранним підходом до психотерапевтичної допомоги, заснованим на філософських й психологічних принципах. Її розвиток у XX столітті відобразив потребу людини у розумінні сенсу життя та прагненні до самореалізації. Сьогодні вона продовжує еволюціонувати, враховуючи сучасні виклики та потреби в галузі психотерапії. Вона використовується для допомоги людям з широким спектром проблем, включаючи тривожність, депресію, кризи ідентичності, пошук сенсу життя.

Книги з екзистенційної психотерапії

У нашому інтернет-магазині ви знайдете широкий вибір книг з екзистенційної психотерапії як для професійних психологів та психотерапевтів, так і для широкої читацької аудиторії. Книги з екзистенційної психотерапії допоможуть вам глибше зрозуміти основні принципи та методи цього унікального підходу, який використовується для корекції багатьох негативних станів.

Найкращі книги з екзистенційної психотерапії з нашої колекції:

  1. «Питання життя та смерті», Ірвін Ялом, Мерилін Ялом. Книга складається з есеїв та оповідань, що стосуються вічних питань життя, смерті та людських відносин. Ірвін Ялом описує випадки, коли ці теми виникали у його практиці психотерапевта. Професійний письменник Мерилін Ялом надала цим оповіданням літературного характеру.

  2. «Дар. 14 уроків, які врятують ваше життя», Едіт Егер. Ця книга з екзистенційної психотерапії заснована на власному досвіді автора, який пережив Голокост. Ви отримаєте поради, як подолати вплив травматичних подій минулого та рухатись далі, як впоратися з важкими емоціями, як побудувати міцні стосунки та знайти сенс та мету в житті.

  3. "І в середині тобі стане легко", Берт Хеллінгер. Відомий німецький психолог та творець системної сімейної психотерапії розмірковує про фундаментальні засади людських відносин. Він зачіпає такі теми: совість індивідуальна та родова, вина та невинність, подяка та прощення.

Замовляйте ці та інші книги з екзистенційної психотерапії «У Фрейда» з доставкою по всій Україні. Вже за 2-3 дні куплене видання опиниться у вас в руках.

Вгору