EURO USD UAH
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 09:00–18:00

Сб.-Нд.: 09:00–18:00

0
Мій кошик

Психологія травми: книги

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Психологія травми: книги, що відкривають шлях до лікування

Психологія травми – це дисципліна, що досліджує причини, механізми та наслідки психологічних травм, а також розробляє ефективні методи їх лікування. Життя привітне далеко не завжди. Найчастіше люди виявляються жертвами штормів, які залишають глибокі емоційні рани. Шрами від психічних та психологічних травм ниють роками та десятиліттями, глибоко впливають на внутрішній світ людини, формують сприйняття життя, взаємостосунки та самооцінку.

Спеіалізація нашого інтернет-магазину — психологія: книги з усіх напрямків психотерапії пропонуємо нащим читачам. В тому числі ви знайдете тут велику колекцію книг про психологічні травми, присвячену різним аспектам цієї проблеми:

  1. Дитячі психологічні травми. Ранні травми залишають незабутній слід у нашій психіці. Книги з психології дитячих травм допоможуть батькам, педагогам та терапевтам точно розпізнати ознаки дитячої психологічної травми, навчать, як надати необхідну допомогу та підтримку. Книги з психології дитячих травм будуть особливо корисними для тих, хто працює з дітьми, які пережили насильство, розлучення батьків або втрату близьких.

  2. Жіночі психологічні травми. Багато жінок відчувають цілий спектр травматичних переживань, викликаних аб'юзивними відносинами, шокуючими життєвими подіями (бурхливий розрив чи насильство), втратою дитини. Книги про психологічні травми у жінок допоможуть розібратися в особливостях жіночої психології, знайти шляхи подолання травми та внутрішній світ.

  3. Психотерапія нарцисичної травми. Нарцисична травма – складний феномен, пов'язаний з порушенням самооцінки та почуття значущості у людини, яка страждає на нарцисизм. У цій категорії представлені книги про психологічні травми, присвячені роботі з нарцисичною люттю та гнівом: монографії з нарцисизму — глибокий аналіз його причин та проявів; психотерапевтичні посібники — стратегії роботи з клієнтами, які мають проблеми через нарцисичну травму.

  4. Психологія спортивної травми. Спортивні травми – це не лише фізичний біль, а й емоційні потрясіння. Книги з психології травми цієї категорії допоможуть спортсменам, їхнім тренерам та командним лікарям повернути впевненість у своїх силах та мотивацію після травми, відновити волю до перемоги.

  5. Дитячі психологічні травми у дорослих. Травми дитинства можуть виявлятися у дорослому житті різними способами. Наші книги про психологічні травми допоможуть зрозуміти, як важке дитинство впливає на сьогодення, та знайти способи корекції негативних реакцій та патернів поведінки. Ця категорія книг про психологію травми адресована як професійним психотерапевтам, так і тим, хто хоче краще зрозуміти свої дитячі переживання і подолати їх тривалий вплив на доросле життя.

Книжковий інтернет-магазин «УФрейда» пропонує багатий вибір книг із психологічних травм, які відкриють шлях до розуміння та зцілення. Незалежно від того, чи є ви психологом, чи просто шукаєте відповіді для себе — у книгах про психологічні травми ви знайдете ключі до відновлення.

Розуміння природи травми та її наслідків – перший крок до одужання. Книги про психологічні травми вичерпно розкривають причини та наслідки. Книги про психологічні травми пропонують реальну підтримку та розуміння, з ними ви відчуєте, що не самотні. У книгах з психології травми ви знайдете практичні інструменти та техніки, які допоможуть вам впоратися з проблемою, а історії інших людей, які подолали травму, можуть стати джерелом натхнення та надії.

Замовляйте книги про психологічні травми в інтернет-магазині «УФрейда» зі швидкою доставкою по Україні!

Ознаки психологічної травми у дітей та дорослих

Психологічна травма – глибока рана, яку може залишити в душі будь-яка подія, що спричинила сильний страх, біль чи відчуття безпорадності. Дитячі психологічні травми, особливо отримані серед найближчих людей, можуть мати особливо руйнівні наслідки.

Наслідки психологічної травми проявляються у вигляді замкнутості, агресивності, безпричинного страху, небажання вчитися та проблем у відносинах з однолітками. Психологічні травми у дітей, які пережили розлучення батьків або спостерігають постійні скандали, призводять до почуття провини, покинутості, тривоги та самотності. Психологічна травма у дитини, яка стала жертвою емоційного насильства в сім'ї, призводить до появи тривожності, страху чи дратівливості.

Цькування в школі, жорстоке поводження з боку однолітків або дорослих також можуть залишити глибокі психологічні рани. Книги про психологічні травми вказують на явні ознаки замкнутості та втрату довіри до людей у ​​дітей, які зазнали булінгу, а надмірний контроль або несправедлива критика з боку батьків нерідко призводять до низької самооцінки та відчуття власної непотрібності.

Дорослі, які пережили психологічну травму у дитинстві, часто не усвідомлюють її впливу на своє життя. Однак симптоми психологічної травми можуть проявлятися у вигляді повторюваних негативних сценаріїв у відносинах, проблем з самооцінкою, страхів і фобій, а також у вигляді розвитку різних психосоматичних захворювань. Дитячі травми у дорослих можуть призводити навіть до розвитку посттравматичного стресового розладу, який проявляється у вигляді нав'язливих спогадів, кошмарів, уникнення ситуацій, що нагадують про травму, а також підвищену тривожність та дратівливість.

У книгах про психологію травми можна знайти відомості про те, що дитячі психологічні травми у дорослих змушують уникати близьких стосунків або проявляти гіперконтроль над ситуаціями через страх втрати чільної ролі у своєму житті. Неусвідомлена дитяча травма у дорослих часом відбивається в надмірній потребі схвалення з боку навколишніх. Такі люди можуть відчувати, що їхні зусилля недостатні, або виявляти перфекціонізм, викликаний внутрішнім страхом бути розкритикованим.

Чоловічі та жіночі психологічні травми можуть проявлятися по-різному залежно від ґендерних очікувань та соціальних ролей. Чоловіки, які отримали дитячу психологічну травму, частіше схильні придушувати свої емоції та переживання шляхом виснажливої роботи, виплескувати емоції через агресію, а також вдаватися до алкоголю. Дитячі психологічні травми у дорослих змушують дистанціюватися від близьких, щоб приховати свою вразливість, оскільки громадська думка вимагає завжди бути сильним. Жіночі психологічні травми, що виникли в дитинстві, можуть виражатися через порушення харчової поведінки та складності у побудові близьких відносин, хронічне почуття провини, емоційне виснаження та самопожертву, особливо якщо травма пов'язана з нехтуванням та нищівною критикою з боку близьких. Однак це лише узагальнені характеристики, і дитячі травми у дорослих кожен переживає по-своєму.

Таким чином, психічна і психологічна травма формують невидимі, але відчутні межі в житті людини, обмежуючи свободу бути собою і слідувати своїм цілям. Навіть через десятиліття наслідки психологічної травми можуть залишатися нерозпізнаними, маскуючись під звички чи захисні стратегії. Усвідомлення психологічної травми дитинства та симптомів психологічної травми, отриманої у зрілому віці — це перші кроки на шляху до зцілення, які потребують не лише глибокого вивчення книг про психологічні травми, а й, можливо, допомоги спеціаліста.

Найкращі книги з психології дитячих травм з нашої колекції

Що відбувається всередині нас, чому ми дивно реагуємо на деякі ситуації, як змінити негативні патерни поведінки? Книги про психологічні травми допомагають краще зрозуміти природу внутрішніх конфліктів та дають поради, як гармонізувати життя. Автори книг з психології дитячих травм діляться своїм досвідом, пропонують практичні вправи та техніки, які дозволяють опрацювати травматичні події та стати на шлях зцілення.

Читання книг про психологічні травми – це далеко не пасивне заняття, але активний діалог з автором та вивчення самого себе. Під час читання книги з психології дитячих травм можна порівняти свій досвід з описаними ситуаціями та знайти відповіді на питання, що давно бентежать. Пропонуємо до вашої уваги добірку найкращих книг з психології дитячих травм з нашої колекції:

  1. «Бунт тіла», Аліс Міллер. Автор цієї книги про психологічні травми в ході своєї 20-річної психотерапевтичної практики з'ясувала всю згубність авторитарного виховання та так званого розумного насильства над дитиною. Аліс Міллер сьогодні вважається експертом світового рівня в галузі дитячого виховання, її перу належить безліч бестселерів, перекладених десятками мов. «Бунт тіла» – одна з найкращих книг про психологічні травми, в якій Аліс Міллер досліджує, як дитячі психологічні травми призводять до фізичних захворювань у дорослих. Автор стверджує, що тіло може бунтувати, виявляючи такі симптоми, як біль, хвороба чи обмежена рухливість, щоб висловити емоційний дискомфорт, який не може бути усвідомлений чи виражений іншими способами. Книга про психологію травми пропонує розуміння того, як проявляються дитячі травми у дорослих і як психотерапія травми може допомогти зцілитися від важких наслідків.

  2. «Хлопчик, якого вирощували як собаку, та інші випадки дитячих психологічних травм та лікування з практики психіатра», Брюс Перрі, Майя Салавіц – це глибоке занурення у світ дитячих психологічних травм. Книга заснована на реальних історіях пацієнтів відомого психіатра, які пережили жахливі події: фізичне та сексуальне насильство, вбивства близьких, сектантське виховання та багато іншого. Творці книги з психології дитячих травм розповідають про те, як ранні травми формують психіку дитини та впливають на її подальше життя. Перрі демонструє дивовижні здібності людського мозку до відновлення і показує, як за допомогою психотерапії травми можна подолати навіть найтяжчі наслідки. Книга з психології дитячих травм дарує надію всім, хто зіштовхнувся з подібними проблемами, показуючи, що навіть після найстрашніших подій можливе зцілення.

  3. «Пробудження тигра: Лікування травми», Пітер А. Левін. Книга про психологію травми пропонує свіжий погляд на розуміння та психотерапію травми. Автор, доктор медицини та психології, розробив унікальний підхід, заснований на соматичному переживанні. Левін стверджує, що травма це психологія та фізіологія. На думку автора, психологічні травми «застряють» у тілі, а щоб зцілитись, їх потрібно звідти витягти, тобто безпечно звільнити ці енергетичні заряди, пов'язані з травматичними подіями. Книга про психологічні травми визначає процес лікування як героїчну подорож, під час якої людина може повністю відновитися і набути сили.

Вгору