USD EURO UAH
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 09:00–18:00

Сб.-Нд.: 09:00–18:00

0
Мій кошик

Піскова терапія

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

 

Пісочна терапія

Пісочна терапія – це психотерапевтична методика, що використовує пісок та різні об'єкти як інструменти для дослідження внутрішнього стану людини. Піскова терапія використовується в роботі з малюками та підлітками, а також ефективна для розв’язання проблем у дорослих.

Метод пісочної терапії базується на техніці активної уяви, автор якої є засновник аналітичної психології Карл Густав Юнг. Основна ідея піскової терапії полягає в тому, що в процесі гри в пісочниці людина здатна висловити свої стани, які іншими способами передати неможливо. У ході сеансу пісочної терапії пацієнт формує складні образи, оперуючи піском, камінням, гілочками та фігурками, що виступають у ролі різних аспектів його життя чи внутрішнього світу.

Терапевт працює з пацієнтом, спостерігаючи за тим, які образи він створює, як вони розміщені в пісочниці, як вони змінюються в процесі сесії пісочної терапії. Це дозволяє терапевту краще зрозуміти емоційний стан пацієнта, його внутрішні конфлікти, страхи, надії та мрії. Юнгіанська пісочна терапія є ефективним інструментом для розв’язання таких проблем, як депресія, тривожність, поведінкові порушення.

Пісочна терапія – це не просто гра, а різновид арт-терапії, що допомагає людям різного віку набути гармонії з навколишнім світом. Користь піскової терапії доведена у процесі тривалого успішного застосування. За допомогою цієї методики ви зможете:

 • досліджувати свій внутрішній світ;

 • опрацювати внутрішні конфлікти;

 • розвинути творчий потенціал;

 • покращити комунікативні навички.

У нашому інтернет-магазині ви знайдете книги з юнгіанської пісочної терапії для початківців та досвідчених фахівців. Ми пропонуємо купити пісочну терапію у наборах, щоб використовувати їх самостійно вдома. До вашої уваги пропонуються праці теоретиків та практиків про техніку пісочної терапії.

Відкрийте для себе дивовижний світ пісочної терапії та почніть свій шлях до повної гармонії!

Презентація пісочної терапії

Пісочна терапія має багату історію, що сягає корінням у глибину століть. Використання піску для вираження себе та своїх почуттів простежується ще з давніх часів. У різних культурах люди малювали на піску карти, символи, зображення, використовуючи його як майданчик для комунікації та самовираження.

Дітям у всі часи подобалося грати в піску, будуючи замки, печери та фігури. Ця спонтанна діяльність, по суті, є прообразом пісочної терапії, що дозволяє дитині висловлювати свої почуття та досліджувати світ. Сучасні малюки з задоволенням зводять палаци з мокрого піску на берегах водойм, одним з найважливіших об'єктів будь-якого дитячого майданчика є пісочниця.

Відомий швейцарський психіатр Карл Густав Юнг, який називав фантазію «матір'ю всіх можливостей», цікавився пісочною терапією та бачив у ній інструмент для доступу до несвідомого. Він вважав, що гра з піском – це можливість надання видимої форми глибоко захованим травматичним переживанням. На його думку, терапія з піском звільняє заблоковану енергію, заспокоює та врівноважує емоції.

У 1920-х роках дитячий психолог Маргарет Ловенфельд почала застосовувати піскову терапію у сеансах з дітьми. Вона спостерігала, як діти з задоволенням грають у піску, і помітила, що ця діяльність допомагає їм розслабитися та висловити свої проблеми. Ловенфельд розробила «Техніку побудови світу» за допомогою піску, де діти могли створювати мініатюрні світи, відбиваючи приховані переживання.

У 1930-х роках швейцарський психолог Дора Калфф продовжила роботу Ловенфельд, застосовуючи пісочну терапію у сеансах з дорослими. Вона вважала, що пісок має терапевтичний ефект, даючи можливість клієнтам виражати глибинні переживання, які складно вербалізувати.

Сьогодні піскова терапія використовується в ході сеансів з дітьми та дорослими, допомагаючи людям різного віку набути душевної гармонії та покращити якість життя.

Пісочна арт-терапія для дітей

У світі дитячої психології існує безліч інструментів та методик, спрямованих на допомогу дітям у самовираженні. Однією з найпривабливіших та найпродуктивніших методик є піскова терапія.

Пісочна терапія для дітей – форма ігрової терапії, де маленькі пацієнти пораються з піском й різними іграшками в лотку, званому «пісочницею». У ході піскової терапії малюки висловлюють почуття та фантазії через створення різних образів та сюжетів з підручних засобів. Цей процес сприяє розвитку самовираження, самосвідомості та саморегуляції.

Переваги пісочної терапії для дітей дошкільного віку:

 1. Діти, особливо ті, хто ще не в змозі адекватно висловлювати свої емоції словами, можуть використовувати пісок як засіб самовираження, створюючи образи, що відображають їхній емоційний стан.

 2. Пісочна терапія для дошкільнят стимулює креативне мислення. Можна вільно експериментувати з піском, формуючи різні постаті та сюжети, що сприяє розвитку уяви та творчих здібностей.

 3. Пісочна арт-терапія для дітей вчить керувати емоційним станом.

 4. Ігри в пісочниці розвивають увагу, пам'ять, просторове мислення, необхідні для навчання у школі.

Переваги пісочної терапії для підлітків:

 1. Пісочна терапія дає можливість підліткам впоратися зі стресом, викликаним навчанням, іспитами, стосунками та іншими факторами.

 2. Ігри з піском допомагають підліткам усвідомити свої почуття, думки та потреби.

 3. Пісочна терапія для підлітків – це потужний інструмент творчого розв’язання юнацьких проблем.

Пісочна терапія для дітей з аутизмом:

 1. Для дітей, чий світ обмежений та замкнутий, пісочна терапія стає ключем до самовираження, розвитку навичок комунікації та соціалізації.

 2. Пісок має унікальні тактильні властивості, даруючи дитині приємні відчуття і допомагаючи їй звикнути до нових тактильних стимулів.

 3. Робота з піском та дрібними предметами тренує пальці рук, що позитивно впливає на мовлення та когнітивні функції.

 4. Пісочна арт-терапія дозволяє дитині з аутизмом опрацювати свої страхи, тривоги та стереотипні моделі поведінки.

Дитині надається повна свобода дій: вона може грати з піском, будувати замки, малювати на піску або просто занурювати руки до нього. Педагог пропонує дитині розіграти певну сценку чи казку за допомогою фігурок. У пісочній терапії для дітей з аутизмом можуть брати участь кілька пацієнтів, що допомагає розвинути навички комунікації та співробітництва.

Пісочна терапія для дітей із ЗПР:

 1. Для дітей з затримкою психічного розвитку (ЗПР), спілкування та самовираження можуть бути складними завданнями. Пісочна терапія пропонує ефективний спосіб пом'якшення емоційних та психологічних проблем у таких дітей.

 2. Використовуючи пісок та різні іграшки як засіб самовираження, дитина створює різні сюжети, висловлюючи внутрішній стан. Пісочна терапія для дітей з ЗПР відкриває нові можливості для самовираження та корекції негативних станів, пропонуючи середовище, де дитина може самовиражатися, не боячись засудження чи критики.

Пісочна терапія для дорослих

Сендплей терапія є ефективним методом психологічної допомоги зрілим людям, який набуває все більшої популярності у всьому світі. І хоча хтось асоціює її з легковажними дитячими забавками на піщаному пляжі, насправді пісочна терапія для дорослих – це потужний інструмент лікування емоційних ран, який не менш продуктивний, ніж гештальт-терапія. Обидві ці методики фокусуються на досвіді клієнта зараз, даючи можливість усвідомити поточні стани та реакції. До того ж методи добре поєднуються один з одним і можуть бути використані разом для досягнення глибоких та стійких результатів.

Переваги пісочної терапії для дорослих:

 1. Пісочна терапія допомагає пом’якшити емоційні травми, включаючи дитячі образи, втрату близьких, розлучення.

 2. Терапія з піском допомагає поглибити розуміння себе, своїх потреб та бажань.

 3. Піскова терапія допомагає знайти способи керування стресом та тривожністю.

 4. Пісочна терапія для дорослих сприяє розвитку творчого мислення та уяви, що може призвести до нових ідей та рішень у житті.

Пісочна терапія є потужним та ефективним інструментом корекції різних негативних станів. Цей метод дає можливість поглянути на себе та свої емоції з нової перспективи, відкриваючи шлях до особистісного зростання та гармонії. Якщо ви постаєте перед емоційними труднощами або шукаєте способи поглибити свою самосвідомість, юнгіанська пісочна терапія може стати інструментом, який допоможе вам знайти внутрішній спокій.

Вгору