Кількість
|
Вартість
|
||
|
Дослідження доктора Едварда Троніка та клінічний досвід докторки Клаудії Ґолд з книги «От разногласий к близости: почему взлеты и падения — ключ к лучшим отношениям» допоможуть по-новому поглянути на стосунки як з іншими людьми, так і з самим собою.
Нам часто здається, що головна риса здорових стосунків — гармонія. Ми прагнемо абсолютного взаєморозуміння, оскільки впевнені, що це синонім щастя і благополуччя. Будь-які розбіжності з партнером ми сприймаємо дуже болісно, оскільки нам здається, що вони знаменують початок кінця.
Відомий психолог Едвард Тронік і педіатриня Клаудія Ґолд доводять, що людська взаємодія набагато складніша і заплутаніша, ніж ми звикли думати. З їхнього погляду, конфлікти не просто потрібні, а й украй важливі для нашого соціального, особистісного та емоційного розвитку. У своїй книзі вони пояснюють, що непорозуміння і сварки неминучі, а подолання розбіжностей і є найвірнішим шляхом до встановлення по-справжньому міцних взаємовідносин з романтичними партнерами, сім'єю, друзями і колегами.
Доктор Тронік був одним із перших дослідників, які показали, наскільки сильний вплив мають на дитину емоції та поведінка батьків. Його експеримент «кам'яне обличчя» описаний у багатьох роботах із психології та використовується фахівцями по всьому світу. Це яскраве свідчення того, яку роль для нас відіграє зв'язок. Однак розлади з близькими людьми, чи то батьки, чи то романтичний партнер, неминучі, цикл «руйнування — відновлення» ми проходимо щодня. І саме долаючи розбіжності, ми формуємо глибокі, тривалі, довірчі стосунки, стаємо менш сприйнятливими до травмувального досвіду й усвідомлюємо, хто ми в цьому світі.
Едвард Тронік — доктор філософії, нейробіолог і психолог, професор вікової та когнітивної психології в Університеті Массачусетса, Бостон, та науковий співробітник відділення медицини новонароджених у Гарвардській медичній школі.
Клаудія Ґолд — докторка медицини, педіатриня і письменниця, протягом двадцяти років займалася поведінковою педіатрією. Нині спеціалізується в галузі душевного здоров'я дітей раннього віку. Бере участь у Програмі душевного здоров'я дітей і батьків при Університеті Массачусетса, співпрацює з Інститутом Бразелтона при Бостонській дитячій лікарні та з Психоаналітичним інститутом Беркшира.