Кількість
|
Вартість
|
||
|
Як каже знаменитий приматолог і нейробіолог Роберт Сапольскі, якщо ви хочете зрозуміти поведінку людини і природу хорошого чи поганого вчинку, вам доведеться розібратися буквально в усьому — і в тому, що відбувалося за секунду до нього, і в тому, що було мільйони років тому.
У книзі «Биология добра и зла. Как наука объясняет наши поступки» Роберт М. Сапольскі поетапно — можна сказати, в хронологічному розрізі — і дуже докладно розглядає величезну кількість чинників, що впливають на нашу поведінку.
Як працює наш мозок? За що відповідає мигдалина, а за що нам варто дякувати лобовій корі? Що «ненавидить» острівець? Чому в лондонських таксистів збільшений гіпокамп? Як пов'язані довжини вказівного і безіменного пальців і кількість внутрішньоутробного тестостерону? Чим з точки зору нейробіології підлітки відрізняються від дітей і дорослих? Чи бувають «чисті» альтруїсти? У чому різниця між прощенням і примиренням? Чи існує свобода волі? Як складні соціальні зв'язки впливають на нашу поведінку та прийняття рішень?
І це лише мала частина запитань, що розглядаються в масштабній роботі відомого вченого.
Роберт Морріс Сапольскі — справжня зірка науки. Найвідоміший приматолог, фахівець зі стресу й агресії, найбільш упізнаваний професор Стенфорда і найоптимістичніший песиміст. Його лекції з біології поведінки збирають на Youtube мільйони переглядів — на рівні популярних серіалів, а книги перетворюють наукові теорії в комедії і мелодрами, зрозумілі кожному. Біолог і одночасно експерт з неврології, він знає про гени, гормони і біохімію мозку не менше, аніж про звички мавп і секрети успіху провідних політиків.