Кількість
|
Вартість
|
||
|
Книгу Карла Ґустава Юнґа «Архетипи і колективне несвідоме» становлять опубліковані протягом 1933-1955 років статті, у яких автор розвиває одні з найважливіших елементів його аналітичної теорії. Перед нами виклад учення про колективний рівень несвідомої частини нашої психіки і про архетипи як вроджені універсальні структури, що становлять зміст цього колективного несвідомого.
Образний паралелізм, властивий різноманітним міфологіям, релігіям, мистецтвам, казкам, філософським, алхімічним і науковим ученням, а також нашим снам, фантазіям та маренням, допомагає авторові виявити й описати ці архетипи, а також дослідити їхній вплив на становлення особи.
Карл Ґустав Юнґ — відомий швейцарський психіатр, засновник «аналітичної психології», психотерапевтична методика якої скерована на інтеграцію особистості, повернення людині втраченої цілісності. Автор вчення про колективне несвідоме, що мало значний вплив не лише на психотерапію та психологію, але й на літературу, мистецтво, культурологію, антропологію та філософію. Після закінчення медичного факультету Базельського університету працював у клініці Цюріхського університету, вів приватну терапевтичну практику, викладав у Цюріху та Базелі, був одним із найвпливовіших організаторів психотерапевтичного руху у Швейцарії та Німеччині. Наприкінці 1940-х років у передмісті Цюріха (Кюстнах) заснував навчально-дослідницький центр «Інститут К. Ґ. Юнґа», що діє й нині.