USD EURO UAH
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 09:00–18:00

Сб.-Нд.: 09:00–18:00

0
Мій кошик

Аутизм

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

 

Аутизм

Аутизм – це порушення розвитку нервової системи, яке впливає на те, як людина сприймає світ і взаємодіє з іншими людьми.

Основні характеристики аутизму:

  1. Людям з аутизмом буває важко розуміти невербальні сигнали, такі як міміка та жести, їм складно заводити друзів та підтримувати стосунки.

  2. У людей з аутизмом можуть бути проблеми з мовленням, розумінням мови інших людей, а також з мімікою та жестикуляцією.

  3. Люди з аутизмом можуть повторювати певні дії чи слова, мати обмежені інтереси та їм буває складно адаптуватися до нового.

Серед поширених симптомів аутизму:

  • затримка розвитку мовлення та мовних навичок;

  • стереотипні рухи: розгойдування, ляскання в долоні, рухи руками, що повторюються;

  • складнощі з встановленням зорового контакту;

  • прагнення самотності;

  • підвищена або знижена чутливість до світла, звуку, запаху, дотику;

  • складнощі з розумінням та вираженням емоцій.

Сьогодні вважається, що аутизм не лікується, але його можна коригувати. Інтернет-магазин «У Фрейда» пропонує широкий вибір книг про аутизм. Батьки дітей-аутистів знайдуть у нас книги про діагностику та терапію аутизму, поради з виховання та розвитку дітей з аутизмом, історії реальних сімей, що впоралися з цією недугою. Для фахівців ми тримаємо навчальні посібники, наукові публікації, методичні матеріали для роботи з людьми з аутизмом. До колекції книг про аутизм включено чимало творів для людей з аутизмом – автобіографії, художні твори, які допомагають зрозуміти себе та своє місце у світі.

У нашому магазині ви знайдете великий вибір книг про аутизм – понад 20 найменувань російською та українською мовами. Тут є книги про аутизм, які допоможуть краще зрозуміти цей стан, знайти відповіді на найпоширеніші питання, отримати підтримку та рекомендації, зробити життя людей з аутизмом щасливішим. Ви можете скористатися зручним пошуком за назвою, автором, тематикою, віком. До кожної книги про аутизм наводиться розгорнутий опис, відгуки та рецензії. Куплену книгу про аутизм буде протягом кількох днів доставлено до будь-якої точки України.

Незалежно від того, чи ви є батьком, педагогом, медиком або просто допитливим читачем, «У Фрейда» ви купите книгу про аутизм, яка допоможе вам знайти нові знання.

Причини аутизму

Не вважаючи на тривале вивчення проблеми, причини аутизму досі залишаються складною головоломкою для медичної спільноти. Існує безліч теорій про можливі причини аутизму, але жодна з них не дає повної картини. Численні дослідження вказують на генетичну причину аутизму. Виявлено, що люди з аутизмом часто мають близьких родичів з подібними рисами або навіть самим діагнозом.

Інша гіпотеза вказує на навколишнє середовище та вплив різних факторів на розвиток мозку дитини ще в утробі. Наприклад, вплив токсичних речовин або інфекцій під час вагітності може відігравати роль у виникненні аутизму. Проте, попри ці спостереження, конкретні причини залишаються невизначеними.

Зараз найбільш поширеною є багатофакторна модель аутизму, яка передбачає, що ранній дитячий аутизм виникає в результаті взаємодії генетичних факторів, токсинів, інфекцій, передчасних пологів, низької ваги при народженні та кисневого голодування плода.

Важливо зауважити, що хвороба аутизм не повинна вважатися результатом неправильного виховання чи поведінки батьків. Це біологічний розлад, який потребує розуміння та підтримки з боку сім'ї, колективу та суспільства.

Хоча дослідження в галузі аутизму продовжуються, вони вже призвели до важливих відкриттів та дозволили покращити діагностику та підходи до лікування. Наприклад, рання діагностика аутизму у дітей може значно покращити прогнози для людей з цим розладом. Зрештою, розуміння причин аутизму – це ключовий крок до розробки ефективніших методів лікування та підтримки для людей, які живуть з цією недугою. Книги про аутизм, представлені на цій сторінці, дають можливість докладно вивчити цю тему.

Види аутизму

Цей розлад включає широкий спектр симптомів, і кожна людина з аутизмом унікальна. Огляд найпоширеніших видів аутизму:

  1. Синдром Каннера (ранній дитячий аутизм) – класична форма аутизму, що проявляється яскраво вираженими труднощами у соціальних взаємодіях, вербальної та невербальної комунікації, й навіть обмеженими, повторюваними патернами поведінки.

  2. Високофункціональний аутизм. Люди з high-functioning autism мають більш високий рівень інтелекту та мовних навичок у порівнянні з іншими формами аутизму. Однак у них все одно можуть виникати труднощі зі спілкуванням та соціалізацією. Зазвичай вони мають добре розуміння абстрактних понять і можуть виявляти унікальні таланти, наприклад, у математиці, науці або музиці.

  3. Синдром Аспергера. Люди з цим видом аутизму часто мають проблеми з соціальною взаємодією та спілкуванням, але при цьому зберігають високий рівень язикових навичок та інтелекту. Вони можуть мати вузькі інтереси та тенденцію до повторюваних дій.

  4. Низькофункціональний аутизм характеризуються більш серйозними проблемами зі спілкуванням та соціальною взаємодією. Люди з цим видом аутизму можуть мати обмежене або відсутнє мовлення, а також суттєві поведінкові проблеми. Вони часто потребують постійної підтримки та допомоги.

  5. Регресивний аутизм. Цей аутизм у дітей може виявитися після періоду нормального розвитку. Цей вид аутизму проявляється так: дитина починає втрачати раніше набуті навички спілкування та соціальної взаємодії.

Важливо розуміти, що аутизм проявляється індивідуально у кожної людини, і симптоми можуть бути різноманітними, з чого виводиться необхідність індивідуалізованого підходу до діагностики аутизму та підтримки кожної людини з цим розладом.

Чи лікується аутизм

Сьогодні хвороба аутизм вважається невиліковною. Однак при ранній діагностиці аутизму та комплексної терапії можна значно покращити якість життя людини, яка страждає на цей розлад. Існує безліч програм, які допомагають людям з аутизмом розвинути свої потенційні можливості.

Методи допомоги дітям з аутизмом:

  1. Поведінкова терапія. Цей метод допомагає дитині аутисту розвивати навички спілкування, соціальної взаємодії, самоконтролю та інші життєво важливі навички.

  2. Мовна терапія. Фахівець допомагає людині з аутизмом покращити свої мовні навички.

  3. Фізіотерапія може допомогти людині з аутизмом покращити рухові навички, координацію та рівновагу.

  4. Лікарська терапія. Деякі препарати використовуються для лікування супутніх симптомів аутизму, таких як тривога, депресія, епілепсія та гіперактивність.

Хоча аутизм сьогодні вважається невиліковним, результати численних досліджень та клінічної практики яскраво свідчать про те, що завдяки ранній діагностиці аутизму, правильній підтримці та терапії пацієнти можуть досягти значного прогресу у розвитку навичок та покращенні якості життя. Найуспішніші випадки змушують думати, що аутизм лікується. Купуйте «У Фрейда» книги про аутизм, щоб добре орієнтуватися в темі й діагностувати розлад якомога раніше.

Аутизм у дітей

Аутизм – це комплексний неврологічний розлад, що впливає на здатність людини спілкуватися, вести соціальне життя та адаптуватися до змін. Як зазначалося вище, причини аутизму у дітей можуть бути різними, але результат один – значний вплив на розвиток дитини та якість усього її подальшого життя. Згідно з даними Центру контролю та профілактики захворювань, аутизм діагностується в одного з 54 дітей, що робить його одним з найпоширеніших дитячих неврологічних розладів.

Чи лікується аутизм у дітей? Рання діагностика аутизму має вирішальне значення. Чим раніше буде розпочато корекцію аутизму, тим більше шансів на значні покращення. Також важливо враховувати індивідуальні особливості кожної людини з аутизмом. Підходи до корекції аутизму в дітей мають бути індивідуалізованими, враховуючи унікальні потреби та можливості кожного пацієнта.

Ранній дитячий аутизм діагностується командою фахівців, включаючи педіатрів, психологів, психіатрів та логопедів. Діагностика аутизму може бути складною, тому що його симптоми можуть бути схожі на симптоми інших захворювань. Рання допомога дітям з аутизмом може допомогти розвинути навички спілкування, соціальної взаємодії та адаптації.

Чималу роль у корекції аутизму у дітей грає уважна турбота батьків. Вони теж повинні вчитися ефективним методам взаємодії з дитиною, отримуючи необхідну інформацію від фахівців, а також з книг про аутизм у дітей. У нашому інтернет-магазині ви знайдете безліч профільної психологічної літератури та книг для дітей з аутизмом, які допоможуть зробити життя вашої дитини простішим та щасливішим.

Хоча дитячий аутизм представляє значну проблему як для дитини, так і для її сім'ї, рання діагностика та корекція аутизму у дітей дозволяє суттєво покращити стан та досягти значного прогресу. Зі зростанням поінформованості та розуміння цього розладу, надія на покращення якості життя дітей з аутизмом постійно зростає.

Аутизм у дорослих

Згідно з даними Центру з контролю та профілактики захворювань, аутизм діагностується у 2,21% дорослого населення. Члени сім'ї, колеги списують симптоми аутизму у дорослих на прояв сезонної депресії, реакцію на погану погоду, неприємності на роботі, через що кваліфікована допомога запізнюється.

Аутизм у дорослих зазвичай проявляється так:

  1. Члени сім'ї зауважують, що знизився рівень відвертості, людина замкнулася в собі та ухиляється від щирих розмов.

  2. Розлад може проявитися в тому, що людина стала проходити повз хороших знайомих, не вітаючись.

  3. Аутизм у дорослих часто накладає відбиток на зовнішність: міміка ніби завмирає.

  4. Зникають колишні захоплення та інтерес до життя.

  5. Людина уникає місць великого скупчення людей, погано орієнтується у часі, стає розсіяним, не виконує обіцянок, не відчуваючи у почуття провини.

  6. Характерна риса аутизму у дорослих – уникнення вербального спілкування та зорового контакту. Пошук роботи, ділові переговори, візит до магазину для дорослого аутиста може перетворитися на серйозне випробування.

  7. Підвищена чутливість до звуків, світла, запахів та текстури. Це веде до уникнення ситуацій з великою кількістю подразників.

  8. Потреба в порядку та передбачуваності. Багато дорослих з аутизмом віддають перевагу чіткому порядку дня та впорядкованості у всьому. Непередбачені зміни або несподівані ситуації можуть спричинити стрес та дискомфорт.

Важливо зауважити, що аутизм в дорослих далеко не завжди є недоліком чи слабкістю. Так, третина дорослих з аутизмом цілком обходяться без сторонньої допомоги, багато людей, у яких діагностовано аутизм, мають високий IQ, досягають успіху в різних сферах діяльності. Тільки для деяких життя з аутизмом стає нестерпним. У важких випадках падає інтелект та навіть може відмовити мовлення.

Стадії аутизму у дорослих:

  1. Люди, які втратили зв'язок з навколишнім світом. Невиліковний випадок.

  2. Повне занурення у себе. Дорослий аутист у такому стані може годинами чимось займатися, забувши про їжу, відпочинок та сон.

  3. До третьої групи відносять дорослих аутистів, які повністю відкидають суспільні норми.

  4. Вразливі пацієнти, які не вміють розв’язувати життєві проблеми. Оскільки багато людей і без аутизму поводяться так само, поставити вірний діагноз може тільки психіатр.

  5. До п'ятої групи належать дорослі аутисти з високим рівнем інтелекту. Уявляється, що генетичні порушення призводять не лише до проблем. Завдяки так званому «гену геніальності» багато дорослих аутистів стали видатними музикантами, художниками, письменниками, вченими, програмістами, винахідниками, хоча їхня «дивакуватість» була для всіх очевидною.

Книги про аутизм

Усвідомлення аутизму як невіднятної частини людського різноманіття та розуміння його особливостей відіграють найважливішу роль у плані успішної корекції цього стану. Книги про аутизм допомагають розширити знання, подолати стереотипи та створити прийнятне середовище для людей з подібним розладом.

Якщо ви хочете глибше зрозуміти суть аутизму, наш книжковий інтернет-магазин пропонує широкий вибір творів від провідних фахівців, автобіографії, історії успіху та керівництва для батьків, педагогів та спеціалістів. Кожна книга про аутизм – це можливість збагатити знання. Наприклад, зверніть увагу на «Соціальні історії для дітей з аутизмом» – опис всесвітньо відомої інноваційної методики Керол Грей щодо відновлення соціальних навичок під час корекції дитячого та підліткового аутизму.

Читання книг про аутизм – це чудовий спосіб:

  • розширити свій кругозір;

  • розвинути емпатію;

  • знайти відповіді на важливі питання;

  • допомогти собі та своїм близьким.

Вивчайте нашу колекцію книг про аутизм та обирайте видання, які вам цікаві!

Разом ми можемо зробити світ людей з аутизмом трохи краще!

Вгору
,